Finmarket.cz

Co jsou bankovní půjčky?

Bankovní společnosti neposkytují své půjčky každému a zpravidla se snaží předcházet možným potížím s klientovou schopností řádně splácet půjčku. Tato obezřetnost je zpravidla vykompenzována výhodnými podmínkami půjčky. Bankovní společnosti se také vyznačují větší důvěryhodností.

Jedná se o úvěrový produkt bankovních institutů působících na území České republiky. Bankovní půjčky se nabízí v mnoha variantách. Na trhu jsou bezúčelové půjčky na cokoliv, půjčky na bydlení a celá řada dalších úvěrů. Získání bankovní půjčky je výrazně složitější než u společností z nebankovního sektoru. Prakticky každá banka si dříve než schválí půjčku, potenciálního klienta důkladně prověří pomocí úvěrového registru. V této databázi, které se říká registr dlužníků, si ověří, zda zájemce o půjčku neměl v minulosti problémy se splácením úvěrů. Kromě kontroly klientovy solventnosti většina bank vyžaduje po zákazníkovi i doložení pravidelného měsíčního příjmu, který musí dosáhnout určité výše, aby mohla být žádost o půjčku přijata. Menším ústupkem některých bankovních společností je varianta, kdy si uchazeč o úvěr může přivést spoludlužníka, pak nejsou požadavky na jeho příjem tak vysoké. Ovšem najdou se i takové společnosti, v jejichž nabídce je i bankovní půjčka bez doložení příjmu, v takových případech je však obvykle vyžadována přítomnost ručitele.

Srovnejte si bankovní půjčky pomocí kalkulačky

Vybrat si nejvýhodnější bankovní půjčku jen tak od oka je prakticky neproveditelné. Ani použití počitadel na serverech většiny bank nevyřeší výběr nejvýhodnější bankovní půjčky – kalkulačka jednotlivých bank sice propočítá jednu konkrétní půjčku, ale srovnání s ostatními bankami pak musí klient provést sám, což je velmi zdlouhavé a vyčerpávající.