Finmarket.cz

Hypotéky srovnání

Rozhodujete se pro hypoteční úvěr a nevíte, podle čeho si vybírat? Máte zmatek v obrovském kvantu dostupných nabídek úvěrů? Nevíte, jestli se rozhodnout pro hypotéku od banky či od věřitele z nebankovního sektoru?

Nejen úroky jsou důležité

Při porovnání hypoték můžeme zohledňovat různé aspekty jednotlivých nabídek. Jedním ze základních ukazatelů, podle kterých lze hypotéku posuzovat, je výše úrokové sazby. Samozřejmě platí, že čím nižší úroková sazba, tím je hypotéka pro klienta výhodnější. Nicméně není železným pravidlem, že by hypotéka s nejmenším zúročením musela být tou nejlepší na trhu. Hypoteční úvěr má totiž i další neméně důležité vlastnosti, které je třeba při vybírání správného úvěru zohlednit a porovnat s ostatními.

Kolik si můžu půjčit?

Při srovnání hypoték můžeme například klást důraz na maximální výši úvěru. Ta bývá u hypoték rozdílná a záleží čistě na klientovi, jak vysokou částku si chce na realizaci svých plánů od banky nebo nebankovního věřitele půjčit.


Kalkulačka pomůže s výběrem

Pokud nevěříte pouze vlastnímu úsudku a rádi byste získali přesná čísla, můžete k srovnání jednotlivých nabídek využít chytrou aplikaci v podobě srovnávací kalkulačky. Stačí do přehledného a srozumitelného formuláře zadat potřebné údaje a během několika vteřin se dozvíte, která hypotéka je pro Vás nejvýhodnější.

Banka nebo soukromý věřitel?

Hypoteční úvěry nabízí kromě větších i menších bank také finanční společnosti, které působí mimo bankovní sféru. Přestože se jejich nabídky v principu nijak výrazně neliší, lze u některých soukromých věřitelů vypozorovat určité odlišnosti v přístupu ke klientovi. Předně hypotéky z nebankovního sektoru bývají povětšinou vstřícnější vůči klientovi, co se týče podmínek nutných k schválení hypotéky. Řada nebankovních věřitelů například klienta neprověřuje pomocí registru dlužníků. Nebo po něm nechtějí doložit výši příjmů či nevyžadují k hypotéce přítomnost ručitele. Tyto projevy benevolence si ale nechávají patřičně zaplatit, zpravidla formou vyššího zúročení poskytovaného hypotečního úvěru. Výhodou bankovních hypoték tak zůstává nižší zúročení a v neposlední řadě představují přední banky větší jistotu než „neznámí“ věřitelé ze soukromé sféry. Záleží čistě na vás, které výhody budete upřednostňovat a také jaké jsou vaše možnosti.